26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Dyrektor szkoły w Poznaniu już wcześniej molestował uczennice w Swarzędzu?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu Zbigniew A. przebywa w areszcie pod zarzutem molestowania dwóch uczennic. Być może ofiar będzie więcej. Jak ustaliliśmy, nie jest to pierwsza sprawa karna dotycząca jego zachowań. W 2006 roku prokuratura dostała zawiadomienie dotyczące jego „działalności” w szkole w Swarzędzu. Tamto postępowanie jednak umorzono.

W Swarzędzu, w którym przez lata Zbigniew A. pracował jako członek zarządu gminy, jako radny oraz nauczyciel geografii, wiele osób pamięta o sprawie sprzed 12 lat. Przywołują artykuł z „Głosu Wielkopolskiego” z jesieni 2006 roku. Pisaliśmy wówczas, że uczennice jednej ze swarzędzkich szkół skarżą się na niestosowne zachowania nauczyciela. – Dlatego, gdy teraz dowiedziałam się o jego zatrzymaniu, nie byłam zaskoczona – komentuje jedna ze swarzędzkich nauczycielek.

 

Sprawa z października 2006 roku dotyczyła ponadgimnazjalnego Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu. Najpierw jeden z nauczycieli zawiadomił dyrekcję, że otrzymał informację od uczennic w sprawie „niestosownych zachowań Zbigniewa A.”. W szkole niebawem pojawiła się także dziennikarka „Głosu Wielkopolskiego”, aby wyjaśnić skargi rodziców, które miały zostać wysłane do mediów.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520