HomePILNE

Dworczyk: “Trwają przymiarki do tego, żeby wejść dynamicznie w kolejną kadencję”

Dworczyk: “Trwają przymiarki do tego, żeby wejść dynamicznie w kolejną kadencję”

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, że należy dokonać przeglądu dotychczasowych rządów Prawa i Sprawiedliwości. W jego opinii, partia rządząca powinna przeanalizować działania poszczególnych resortów pod kątem ustaw, które tam powstawały.

Na antenie radiowej Jedynki Michał Dworczyk pogratulował koalicyjnym partnerom PiS – Porozumieniu i Solidarnej Polsce – wyniku i wyboru nowych parlamentarzystów. Szef KPRM zastrzegł jednak, że decyzje o składzie rządu pozostają do omówienia.

“Sprawy dotyczące tego, jak będzie wyglądał nowy rząd powinny zostać omówione przez naszych liderów, przez kierownictwo, i tu będą zapadać decyzje, w ramach kierownictwa partii Prawo i Sprawiedliwość, zgadzam się z tezą, że trzeba dokonać przeglądu tego, co było. Też trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy można było uzyskać jeszcze większe poparcie w tych wyborach” – mówił gość radiowej Jedynki.

Polityk zgodził się ze stanowiskiem europosła Patryka Jakiego, który w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” mówił, by Zjednoczona Prawica zastanowiła się nad tym, dlaczego nadal większość społeczeństwa głosuje na opozycję.

Jednocześnie Michał Dworczyk podkreślił, że PiS będzie realizować zapowiedziany w kampanii wyborczej program budowy państwa w modelu solidarnościowo-republikańskim. “W pierwsze sto dni rozpoczniemy realizację naszych pięciu programów, mówili o tym premier Morawiecki i prezes Kaczyński pod koniec kampanii. Mamy dobry program i rozpoczniemy jego realizację, już tak naprawdę trwają przymiarki do tego, żeby wejść dynamicznie w kolejną kadencję” – zapewniał szef kancelarii premiera.

Zobowiązania PiS na pierwszych sto dni nowego rządu to program dotyczący małego ZUS, 13. i 14. emerytury, pakiet badań profilaktycznych dla osób powyżej 40. roku życia, program budowy stu obwodnic i zrównania dopłat dla polskich rolników w porównaniu z tymi z zachodniej Europy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR1/#Karol Darmoros/sjo

COMMENTS