HomePOLSKA

Dwóch nowych wiceprezesów PIS-u

Dwóch nowych wiceprezesów PIS-u

Ścisłe kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości ma zostać poszerzone o dwóch nowych wiceprezesów. Mieliby nimi zostać Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki.
Poseł Jacek Sasin pytany o komentarz do tej informacji powiedział, że co prawda ostateczne decyzje zapadną dopiero w lipcu, ale zgłoszeni kandydaci to dobry wybór. Według posła Sasina każda z tych osób wniosłaby coś ważnego do kierownictwa partii. Poseł przypomniał, że profesor Gliński to przedstawiciel świata nauki, z kolei wicepremier Morawiecki reprezentuje środowisko gospodarcze. “To byłoby takie dopełnienie kierownictwa PiS” – powiedział Jacek Sasin.
Podobnie kandydatury Piotra Glińskiego i Mateusza Morawieckiego ocenia poseł Wojciech Skurkiewicz. Polityk Prawa i Sprawiedliwości uważa, że kierownictwo partii wiele może zyskać na wyznaczeniu na wiceprezesów akurat tych osób. Zdaniem posła Skurkiewicza obaj kandydaci mają dużo do zaoferowania ze względu na swoje dośwaidczenie.
Teraz PiS ma czterech wiceprezesów: premier Beatę Szydło, szefa MON Antoniego Macierewicza oraz ministra koordynatora służ specjalnych Mariusza Kamińskiego i ministra w kancelarii premiera Adama Lipińskiego.
Decyzja o tym, czy do tego grona dołączą Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki, oficjalnie zapadnie 2 lipca na kongresie PiS.

TS/(IAR)/A.Drążkiewicz/jj, FOTo GRZEGORZ JAKUBOWSKI/POLSKA PRESS

COMMENTS