Dwie trzecie Niemców chce aby Angela Merkel pozostała kanclerzem do końca kadencji

Dwie trzecie Niemców chce aby Angela Merkel pozostała kanclerzem do końca kadencji

Dwie trzecie Niemców chce aby Angela Merkel pozostała kanclerzem do końca kadencji, czyli do 2021 roku. Prawie jedna trzecia chce jej dymisji. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez instytut “Forsa”.

Od momentu, gdy Angela Merkel zrezygnowała z kandydowania na stanowisko szefa CDU w mediach pojawiają się spekulacje o jej zbliżającej się dymisji. Najnowsze badania opinii publicznej pokazały jednak, że Merkel nadal cieszy się dużym społecznym poparciem. Sześćdziesiąt siedem procent badanych chce aby Angela Merkel do końca obecnej kadencji była szefem rządu. Dwadzieścia dziewięć procent jest odmiennego zdania. Szef instytutu “Forsa” Manfred Guellner komentując wyniki opublikowanego dziś sondażu, podkreślił, że era Angeli Merkel jeszcze się nie skończyła. “W obecnych kryzysowych czasach większość Niemców nie widzi dla Merkel alternatywy” – powiedział Guellner.

Instytut “Forsa” badanie dotyczące przyszłości Angeli Merkel przeprowadził w dniach 6 – 8 marca na reprezentatywnej grupie 1508 dorosłych obywateli.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/skCOMMENTS

WORDPRESS: 0