HomeCiekawostki

Dwaj Polacy udowodnili, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą dla przeżycia wielkiej przygody…

Dwaj Polacy udowodnili, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą dla przeżycia wielkiej przygody…

Dwaj Polacy udowodnili, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą dla przeżycia wielkiej przygody. Poruszający się na wózkach inwalidzkich Michał Woroch i Maciej Kamiński przejechali dwa kontynenty amerykańskie i w ostatnim etapie swojej wyprawy dotarli do Waszyngtonu. 
Wyprawa Michała Worocha i Macieja Kamińskiego trwała prawie rok. Przejechali ponad 50 tysięcy kilometrów – z Buenos Aires do Ziemi Ognistej, a następnie na północ do Prudhoe Bay na Alasce. Ostatni etap podróży to przejazd do Waszyngtonu. „Kiedyś byłem załamany, że jeździłem na wózku, ale przekonałem się, że podróż i trudne wyzwania mogą dawać przyjemność” – powiedział Michał Woroch w wywiadzie dla Polskiego Radia.
Obaj podróżnicy poruszali się specjalnie przystosowanym, dwudziestoletnim Land Roverem. Po drodze doszło do awarii silnika i aby dokończyć podróż, musieli wrócić do kraju, by naprawić auto. Po 9 miesiącach przerwy powrócili na trasę i dokończyli wyprawę.
Na razie nie myślą o następnej. „Bardzo chcę zakończyć ten projekt, którego realizacja trwała 4 i pół roku. Chcę wrócić do kraju, znaleźć pracę i z bagażem doświadczeń, jakie zdobyłem, zacząć normalne życie” – powiedział Michał Woroch. Przed powrotem do Polski podróżników na wózkach czeka jednak jeszcze wizyta w Nowym Jorku, gdzie w środę będą gośćmi prestiżowego The Explorers Club na Manhattanie.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/Siekaj

COMMENTS