HomeŚwiętokrzyskie

Dwa pociągi wykolejone w Suchedniowie. Linia kolejowa Kielce – Skarżysko została całkowicie zablokowana

Dwa pociągi wykolejone w Suchedniowie. Linia kolejowa Kielce – Skarżysko została całkowicie zablokowana

Dwa pociągi wykoleiły się w nocy z wtorku na środę w suchedniowskiej dzielnicy Berezów. Linia kolejowa Kielce – Skarżysko jest całkowicie zablokowana, ruch samochodowy odbywa się objazdem. Utrudnienia mogą potrwać wiele godzin.

Około godziny 1 przez Berezów jechał skład towarowy z ładunkiem kruszywa. – Pociąg jechał od Kielc. Wstępne ustalenia wskazywały, że na skutek awarii hamulców jeden z jego wagonów wypadł z torów. Nim skład się zatrzymał, wagon zniszczył nawierzchnię kolejową na odcinku kilkuset metrów. Uszkodzone zostały między innymi płyty na przejeździe w Berezowie, gdzie przez tory przechodzi droga wojewódzka numer 751 – opowiadał aspirant Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

 

Na tym niestety się nie skończyło. Inny pociąg towarowy jadący z przeciwka sąsiednim torem, zahaczył o wykolejony wagon i także wypadł z torów. Linia kolejowa numer 8 łącząca Kraków z Warszawą, jest całkowicie zablokowana i najprawdopodobniej pozostanie taka przez wiele godzin. – Z informacji jakimi dysponujemy, kolej przygotowała dla pasażerów zastępczą komunikację autobusową na odcinku Łączna – Skarżysko. Droga wojewódzka 751 jest zablokowana, dlatego w Bodzentynie i Suchedniowie policjanci kierują ruch na objazd przez Łączną – informował Jarosław Gwóźdź. Obaj maszyniści byli trzeźwi.

 

aip

COMMENTS