HomePOLSKA

Dwa nowe przypadki koronawirusa – w Raciborzu i Warszawie

Dwa nowe przypadki koronawirusa – w Raciborzu i Warszawie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.


Obecność patogenu potwierdzono u mężczyzny z województwa śląskiego oraz u kobiety z województwa mazowieckiego. Przebywają oni w szpitalach w Warszawie oraz w Raciborzu. Jak informuje resort zdrowia, pacjenci sa osobami w sile wieku, oboje są w w stanie dobrym.


Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zarażonymi. Część osób trafiła już na kwarantannę. Dotychczas w Polsce stwierdzono osiem przypadków zakażenia koronawirusem.


Zdiagnozowane wcześniej chore osoby przebywają w szpitalach w Zielonej Górze, Ostródzie, Szczecinie i we Wrocławiu. Według informacji Ministerstwa Zdrowia chorzy są w stanie stabilnym – ich życie nie jest zagrożone.


Pierwszą osobą, u której wykryto w Polsce koronawirusa był mężczyzna z województwa lubuskiego, który wrócił z Niemiec. Jest w szpitalu w Zielonej Górze. Zakażenie wykryto u dwóch osób, wraz z którymi podróżował autokarem. Są hospitalizowane w Ostródzie.


W szczecińskim szpitalu przebywają dwie osoby z koronawirusem, które wróciły z Włoch. Natomiast we Wrocławiu osoba, która przyleciała z Wielkiej Brytanii.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa//d jl/ w buch

 

COMMENTS