HomeUSAChicago

Duże zainteresowanie rejestracją do listopadowych wyborów

Duże zainteresowanie rejestracją do listopadowych wyborów

W powiecie Cook do listopadowych wyborów zarejestrowało się już 1.5 miliona osób – poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej clerk David Orr. Dodał, że odnotowano wzrost o ponad 120 tysięcy osób liczby uprawnionych do głosowania, którzy zdecydowali się zarejestrować.

 

Wtorek był krajowym dniem rejestracji do wyborów i wiele organizacji przeprowadziło akcję, podczas których zachęcano ludzi do wpisania się na listy wyborców. Podobne akcje prowadzą od dłuższego czasu w całym kraju Demokraci, którzy starają się zmobilizować obywateli do wzięcia udziału w wyborach 6 listopada. W ten sposób apelują do ludzi by wyrazili dezaprobatę wobec administracji prezydenta Donalda Trumpa.

Przypomnijmy, że w Illinois legislatura w ubiegłym roku zatwierdziła ustawę, na podstawie której mieszkańcy są automatycznie rejestrowani do wyborów odnawiając swoje prawo jazdy. Rejestrować się nadal można za pośrednictwem strony internetowej ova.elections.il.gov.

W czwartek w Illinois rozpoczyna się też wczesne głosowanie. Na razie zagłosować będzie można tylko w dwóch lokalach wyborczych: mieszkańcy powiatu Cook przy 69 W. Washington St. a mieszkańcy Chicago przy   175 W. Washington St.

 

BK

COMMENTS