Duże zainteresowanie polskimi wyborami w Niemczech

Duże zainteresowanie polskimi wyborami w Niemczech

Jak dowiedziało się Polskie Radio wybory do polskiego parlamentu cieszą się wśród Polonii i Polaków czasowo przebywających w Niemczech dużym zainteresowaniem. W tym roku w Niemczech utworzono 24 Obwodowych Komisji Wyborczych.

Rzecznik prasowy ambasady polskiej w Berlinie Dariusz Pawłoś powiedział Polskiemu Radiu, że tylko w Berlinie zarejestrowało się ponad 10 tys. Polaków aby oddać swój głos na terenie berlińskiego okręgu konsularnego. “Jest to już dwa razy więcej niż w ostatnich wyborach europejskich. To oczywiście dobra wiadomość, ale biorąc pod uwagę, że w stolicy Niemiec mieszka ponad 110 tys. Polaków, liczba ta jest wciąż zdecydowanie za mała. Dlatego zachęcamy i apelujemy o udział w wyborach” – powiedział rzecznik prasowy ambasady. Także Kierownik Konsulatu Generalnego w Hamburgu Mariusz Pindel poinformował nas, że w hamburskim okręgu konsularnym jest zadecydowanie większe zainteresowanie wyborami wśród Polaków niż w poprzednich wyborach.
Dzisiaj o godzinie 17-ej mija termin elektronicznej rejestracji osób, którzy chcą wziąć udział w wyborach parlamentarnych poza polskimi granicami. Do tego czasu można także się zgłosić do jakiegokolwiek konsulatu na terenie Niemiec.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Waldemar Maszewski,Berlin/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0