HomePOLSKAWielkopolskie

Duża rodzina, to same korzyści – zjazd rodzin 3 plus w Gnieźnie

Duża rodzina, to same korzyści – zjazd rodzin 3 plus w Gnieźnie

W Gnieźnie rozpoczyna się zjazd dużych rodzin. Do miasta zjeżdża ponad 1050 osób – dzieci wraz z rodzicami – członków Związku 3 plus. Będą promować model dużej rodziny i rozmawiać o największych problemach wielodzietnych.
“Duża rodzina, to same korzyści” – przekonywał podczas zjazdu prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który sam był najstarszym z czwórki rodzeństwa. “Nie jestem człowiekiem ułomnym jeżeli chodzi o sprzątanie, jeżeli chodzi o prasowanie, ponieważ nikt mnie w tym nie wyręczał” – tłumaczył arcybiskup Polak.
Według danych z 2014 roku aż 27 procent rodzin z czworgiem i więcej dzieci, żyło poniżej ubóstwa skrajnego – mówiła Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin 3 plus. “To nie jest problem związany z tym, że rodziny wielodzietne nie pracują, lenią się. Dochód takiej rodziny jest przeciętnie o 30 procent wyższy niż rodzin bezdzietnych” – zaznaczała Krupska dodając, że dzieci motywują do pracy.
Związek Dużych Rodzin chwali program “500 plus”, choć reakcje otoczenia bywają nieprzychylne. Joanna Krupska tłumaczyła, że zdarzają się przypadki, w których wielodzietna rodzina spotyka się z komentarzami na temat wysokości świadczeń, jakie pobiera.
Uczestnicy zjazdu przypominają, że potrzeba, by w Polsce rodziło się dużo dzieci, abyśmy mieli w przyszłości godne emerytury.

TS/IAR/R.Muniak PRMerkury/magos

COMMENTS