HomePOLSKA

Duda jak najszybciej chcę złożyć projekt obniżający wiek emerytalny

Duda jak najszybciej chcę złożyć  projekt obniżający wiek emerytalny

Andrzej Duda zapowiada jak najszybsze złożenie swoich dwóch pierwszych projektów ustaw. Chodzi o obniżenie wieku emerytalnego i podwyższenie kwoty wolnej od podatku.
Prezydent elekt w wywiadzie dla TVP Kraków nie sprecyzował jednak czy projekty trafią do Sejmu jeszcze przed wyborami. Andrzej Duda ma nadzieję, że propozycje będą gotowe “w najbliższych tygodniach, miesiącach”. “Nie chcę w tej chwili deklarować czy na pewno to będzie przed wyborami, czy też po wyborach, aczkolwiek nie ukrywam, że zależy mi tutaj bardzo na czasie” – tłumaczył prezydent elekt. Przypomniał, że podczas jednej z debat prezydenckich wspomniał, że projekty w sprawie obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku złoży w pierwszym roku swojej kadencji. “Ale chciałbym, żeby stało się to jak najszybciej” – dodał.
Andrzej Duda mówił również o kompletowaniu składu swojej kancelarii. “7 sierpnia wszystko będzie jasne, jeśli chodzi o kwestie personalne” – powiedział prezydent elekt, dodając, że wszystkie funkcje zostały już rozdzielone.
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta odbędzie się w przyszły czwartek 6 sierpnia. Ceremonia przed połączonym izbami Sejmu i Senatu rozpocznie się o godzinie 10:00.
IAR/TVP Kraków/kd/kry

COMMENTS