HomeŚwiat

Dubaj: Największy park miejski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Dubaj: Największy park miejski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

W Dubaju powstanie największy park miejski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego powierzchnia będzie o kilka metrów kwadratowych większa od legendarnego Hyde Parku w Londynie.

W ten sposób Emiratczycy chcą nawiązać do królewskiego parku w centrum brytyjskiej stolicy, który w XVII wieku stał się miejscem dostępnym dla publiczności. W położonym na pustyni Dubaju parki cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród przyjezdnych – Hindusów czy Filipińczyków, którzy mieszkając w blokach nie mają dostępu do prywatnych ogrodów.
Miejski park w Dubailandzie będzie trzy razy większy od popularnego, największego miejskiego ogrodu Zabeel. W parku znajdzie się 15 tysięcy drzew, 30 kilometrów tras spacerowych, 20 kilometrów tras dla biegających i 14 kilometrów ścieżek rowerowych. Dzieci będą mogły bawić się na 55 placach zabaw, a miłośnicy sportów znajdą boiska do siatkówki, koszykówki i tenisa.
Jak podkreślają zarządzającyhh Dubai Holding, którzy są odpowiedzialni za powstanie miejskiego ogrodu, każda ze światowych metropolii takich jak Nowy Jork, Londyn czy Singapur oferuje swoim mieszkańcom parki, które z czasem stają się ikonami miasta.
Centrum Dubaju należy do najbardziej zagęszczonych miejsc na świecie.

Anna Dudzińska/Dubaj, Fot. Mat promocyjne

COMMENTS