Dubaj: Najlepsze drony świata

Dubaj: Najlepsze drony świata

Ponad 1000 firm ze 167 krajów wzięło udział w trzeciej edycji konkursu “Drones for good” w Dubaju. Współzawodnictwo przyciąga innowacyjnych producentów dronów i robotów, których projekty poprawiają jakość życia.
Wśród zwycięskich projektów znalazł się między innymi ultralekki system komunikacji. Może być przenoszony przez drony w miejsca, których nie obejmuje zasięg sieci telekomunikacyjnych. System “Saving Lives” zaprojektowano, by działał w miejscach katastrof, trzęsień ziemi i pożarów, czyli w sytuacjach, gdzie komunikacja jest kluczowa dla pomocy poszkodowanym.
W kategorii większych projektów nagroda w wysokości – w przeliczeniu – miliona złotych powędrowała do brytyjskiej firmy Open Bionics. Bioniczne ręce produkowane są w technice druku “3D”, a ich popularność związana jest z kosztem protezy, który nie przekracza 5 tysięcy dolarów.
Konkurs rozegrano w dwóch kategoriach dla projektów miedzynarodowych i tych, które powstają w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Biorą w nim udział również studenci, dla których przyjazd do Dubaju był okazją do spotkania z przedstawicielami innowacyjnych firm z całego świata.

Anna Dudzińska/Duba, Fot. Twitter.comCOMMENTS

WORDPRESS: 0