20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Drużyna hokejowa Chicago Blackhawks nie zmieni nazwy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Drużyna Chicago Blackhawks nie zamierza rezygnować ze swojej nazwy i symbolu. Logo przedstawia głowę Indianina. W oświadczeniu wydanym we wtorek drużyna zaznaczyła, że zarówno nazwa jak i logo są uhonorowaniem dorobku wodza Black Hawk.

 

„Nazwa i logo Chicago Blackhawks symbolizują ważną, historyczną postać Black Hawk z Illinois, którego życie i przywództwo zainspirowało pokolenia rdzennych Amerykanów. Nazwa drużyny do odzwierciedlenie szacunku tradycji i kultury Indian Ameryki Północnej, zapewniających szeroko rozumiany dialog. Rosnąca popularność naszej drużyny umożliwia też popularyzację historii i zapewnia współpracę z ważnymi organizacjami” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez chicagowską drużynę hokejową. „Jako drużyna celebrujemy tradycję, kulturę i dorobek rdzennych mieszkańców Ameryki. Wiemy gdzie jest granica między szacunkiem a znieważeniem ważnych symboli” – podkreślono.

W ostatnim czasie niektóre drużyny zdecydowały się na zmianę nazwy lub symboli. Jedną z nich jest futbolowa druyżna ligi NFL, Washington Redskins, która pod naciskiem swoich sponsorów i rdzennych Amerykanów rozważa zmianę nazwy.

Black Hawk był wodzem wojennym Sauków i Lisów. Urodził się w Saukenak, dzisiejszym Rock Island w stanie Illinois. W wieku 15 lat został „dzielnym”. Tytuł ten przysługiwał wojownikowi, który zabił lub ranił wroga. Wykazał się w walkach przeciwko plemieniu Osagów, dzięki czemu został wodzem wojennym.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520