13.6 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Drugi polski medal w Rio! Mamy brąz w wioślarstwie kobiet!

Polska czwórka podwójna kobiet, płynąca w składzie Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska, zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Polki znakomicie rozpoczęły zawody i wysunęły się na czoło stawki. Po 500 metrach prowadziły z przewagą 1:39.99 s nad faworyzowanymi Niemkami. Przewagę utrzymywały niemal przez cały wyścig, jednak na ostatnich 500 metrach reprezentantki Niemiec przyspieszyły i wysunęły się na prowadzenie. Polki dzielnie walczyły, ale ostatecznie wyprzedziły je jeszcze Holenderki. Walka trwała niemal do mety. Niemki wygrały z czasem 6:49.39, Holenderki były drugie (6:50.33), a Polki ukończyły wyścig z wynikiem 6:50.86. Na pewno szkoda, że naszym reprezentantkom nie udało się utrzymać prowadzenia do końca, ale brązowy medal to i tak wielki sukces! To drugi brązowy krążek Polski na igrzyskach w Rio. Wcześniej wyścig kolarski na trzecim miejscu ukończył Rafał Majka.