Druga tura obrad okrągłego stołu na temat edukacji. Platforma Obywatelska, mimo zaproszenia, nie bierze udziału

Druga tura obrad okrągłego stołu na temat edukacji. Platforma Obywatelska, mimo zaproszenia, nie bierze udziału

W Warszawie rozpoczęła się II tura obrad okrągłego stołu na temat edukacji. W Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, eksperci dyskutują w podzespołach na temat ewentualnych zmian w oświacie.

Obrady są skupione wokół pięciu tematów: “Nauczyciel w systemie edukacji”, “Jakość edukacji”, “Nowoczesna szkoła”, “Uczeń w systemie edukacji” oraz “Rodzic w systemie edukacji”.
Resort edukacji poinformował, że w obradach bierze udział ponad 100 osób. Wśród nich są m.in.: nauczyciele, samorządowcy, uczniowie, rodzicie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, środowisk akademickich i instytucji związanych z oświatą. Stolikowi “Jakość edukacji” przewodniczy wiceminister edukacji narodowej, Marzena Machałek, która powiedziała dziennikarzom, że okrągły stół nie zakończy się dzisiejszym spotkaniem, a rozmowy w podstolikach “zarysują problemy i wstępne rozwiązania”.

Druga tura dyskusji na temat zmian w edukacji potrwa dziś do 16:00.W pierwszej turze rozmów udziału nie wzięły: Związek Nauczycielstwa Polskiego ani Forum Związków Zawodowych, których przedstawiciele także dziś nie uczestniczą w rozmowach.

 

***

 

Platforma Obywatelska, mimo zaproszenia, nie bierze udziału w drugiej turze debaty o edukacji w ramach okrągłego stołu. Poinformował o tym podczas briefingu w Sejmie szef klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska Sławomir Neumann. Obrady zorganizowane w formule podstolików rozpoczęły się o godz. 11.00 w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Sławomir Neumann powiedział, że “warunkiem poważnej debaty o edukacji jest odwołanie minister Anny Zalewskiej, która jest odpowiedzialna za chaos w szkole”. Poseł dodał, że w rozmowach o systemie edukacji powinni też uczestniczyć protestujący nauczyciele, pracodawcy i samorządowcy.
Resort edukacji poinformował, że w obradach weźmie udział ponad 100 osób. Wśród nich są między innymi: nauczyciele, samorządowcy, uczniowie, rodzicie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, środowisk akademickich i instytucji związanych z oświatą.

Obrady będą skupione wokół pięciu tematów: „Nauczyciel w systemie edukacji”, “Jakość edukacji”, “Nowoczesna szkoła”, “Uczeń w systemie edukacji” oraz “Rodzic w systemie edukacji”.
Dwóm podstolikom będą przewodniczyli wiceministrowie edukacji Maciej Kopeć i Marzena Machałek.

Pierwsza tura obrad okrągłego stołu na temat edukacji z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego odbyła się w piątek 26 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie. Premier mówił wtedy, że debata w ramach okrągłego stołu była potrzebna i stała na wysokim poziomie. „Dla mnie to jest coś, z czego na pewno będziemy mogli zaczerpnąć bardzo wiele inspiracji do kolejnych zmian” – mówił Mateusz Morawiecki.

W pierwszej turze rozmów udziału nie wzięły: Związek Nauczycielstwa Polskiego ani Forum Związków Zawodowych.

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Naukowicz/ap/jj

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Ingram/Lis/ap/jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0