HomeLubuskie

Druga straszna tragedia w tej samej klasie w jednej ze szkół średnich w Nowej Soli

Druga straszna tragedia w tej samej klasie w jednej ze szkół średnich w Nowej Soli

Spotkania uczniów z pedagogiem i psychologiem zapowiada dyrektor ZSP nr 4 Iwona Małczak. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego zginęła tragicznie uczennica klasy maturalnej. W tej samej uczył się zamordowany w ubiegłym roku inny uczeń.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 29 sierpnia wieczorem, na drodze wojewódzkiej nr 315 w Lubięcinie.

 

– 36-letni kierowca fiata ducato jechał w kierunku Wolsztyna, natomiast 23-letni motocyklista suzuki wraz z 19-letnią pasażerką w kierunku Nowej Soli. Na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia – poinformowała rzeczniczka nowosolskiej policji, mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska. W wyniku zdarzenia osoby podróżujące motocyklem w ciężkim stanie trafiły do szpitala. Niestety 19-latka zmarła. Więcej o wypadku pisaliśmy tutaj:

 

Tragedia dla rodziny i uczniów

 

Zmarła dziewiętnastolatka była uczennicą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 “Spożywczak” w Nowej Soli. W tym roku szkolnym zdawałaby maturę. Dyrektor szkoły Iwona Małczak przyznaje, że śmierć uczennicy, to ogromna tragedia, zarówno dla rodziny, bliskich, jak dla szkoły, jej koleżanek i kolegów uczennicy. To dla nas straszna wiadomość, tragiczna. Wsparcie otrzymają wszystkie kasy. A ta klasa wyjątkowo, jest zdruzgotana. To jest drugi przypadek śmierci z tej klasy.

 

– To dla nas straszna wiadomość, tragiczna. Wsparcie otrzymają wszystkie kasy. A ta jedna klasa wyjątkowo, jest zdruzgotana. To jest drugi przypadek śmierci z tej klasy. Jesteśmy cały czas w kontakcie z poradnią psychologiczno-pedagogiczną, która zawsze nam pomaga w takich sytuacjach – przyznaje dyrektor szkoły.

 

Trzecia śmierć w ciągu roku

 

Do tej samej klasy chodził zamordowany w ubiegłym roku uczeń. – Również wtedy mieliśmy szereg spotkań uczniów z pedagogiem i psychologiem. Mamy procedury określone w szkole – mówi dyrektor szkoły.

 

W szkole będzie żałoba, nie będzie szkolnych imprez. Iwona Małczak zapowiada, że delegacja szkoły na pewno będzie na pogrzebie z pocztem sztandarowym, żeby uczcić pamięć uczennicy. Śmierć tegorocznej maturzystki, to trzecia tragedia w szkole w ciągu roku. Wiosną w wypadku zginął jeden z uczniów. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem nie było możliwości uczczenia jego pamięci w szkole. W pogrzebie zmarłego Sebastiana w grudniu ubiegłego roku wzięły udział tłumy młodzieży.

 

aip

COMMENTS