HomeŚląskie

Dramat w Rybniku. 34-letnia kobieta wyrzuciła z okna 11-miesięcznego syna

Dramat w Rybniku. 34-letnia kobieta wyrzuciła z okna 11-miesięcznego syna

Dramat w Rybniku. W niedzielę, 24 maja, po godzinie 8, 34-letnia kobieta wyrzuciła z okna 11-miesięcznego syna!

 

-Kobieta ma 34 lata, wyrzuciła z okna pierwszego piętra domu prywatnego swojego 11-miesięcznego syna. Dziecko na szczęście żyje – informuje Bogusława Kobeszko, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Na miejscu ląduje helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.

 

– Ustalamy wszelkie okoliczności zdarzenia – informuje policjantka. Kobieta została zatrzymana. Na miejscu pracuje prokurator i ekipa dochodzeniowo śledcza. Po przebadaniu na alkomacie okazało się, że kobieta jest trzeźwa. Chłopczyk trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Lekarze jego stan określają jako stabilny. – Obecnie dziecko jest w trakcie intensywnych badań, co do rokowań, musimy jeszcze trochę poczekać – mówi Wojciech Gumułka, rzecznik katowickiego szpitala.

 

Na przesłuchanie pojechał także ojciec dziecka. Sąsiedzi rodziny są zszokowani tym, co się stało. – Byłem w kościele, gdy słyszeliśmy policyjne syreny. Potem helikopter. Rodzina G. jest bardzo w porządku, mają dwójkę dzieci, zawsze pięknie się nimi opiekowali – mówi nam jeden z sąsiadów. – Mieszkają z matką, ojciec zmarł. To młodzi ludzie, przed 40-tką. Za domem placyk zabaw, często tam z dzieciakami się bawili. To niepojęte, dramat dla wszystkich – dodaje sąsiad.

 

– To jest dobra rodzina. Ja jeszcze w to nie wierzę. Naprawdę tu nigdy nic takiego się nie działo. Człowiek jednak nie wie, co się dzieje za ścianami domu, jak się okazuje – dodaje kolejna sąsiadka.

 

aip

COMMENTS