20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Dramat tysięcy migrantów na granicy grecko – macedońskiej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Tysiące migrantów wciąż czekają na otwarcie granicy grecko – macedońskiej. Panują tam tragiczne warunki, a niektórzy skarżą się na brutalność macedońskiej policji.

W Idomeni znajduje się około czternastu tysięcy uchodźców.
Teren w pobliżu granicy zamienił się w wielkie błotniste bajoro po ulewnym deszczu, który padał w nocy. Migranci próbują się ogrzać i wysuszyć, palą więc reklamówki i plastikowe rzeczy, bo drewno jest wilgotne. Większość z nich nie ma ubrań na zmianę, wielu też jest przeziębionych. Jest wśród nich sporo dzieci, bo namioty w których śpią są cienkie i nie chronią przed zimnem ani deszczem. Od wielu dni żywią się jedynie suchym prowiantem, po który czekają godzinami w kolejkach. Migranci, którzy przekroczyli granicę i zostali zawróceni skarżą się też, że byli kopani i szczuci psami przez macedońskich policjantów. Pokazywali przed kamerami telewizyjnymi rany po ugryzieniach policyjnych psów. Jeden z uchodźców został przewieziony do szpitala.
Na granicę grecko – macedońską wciąż przybywają nowi migranci. Wielu z nich miało nadzieję, że wczorajsze rozmowy w Brukseli w sprawie kryzysu migracyjnego doprowadzą do otwarcia granicy.

IAR/Beata Kukiel-Vraila/Ateny/mg/zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520