15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Dramat ludności w Awdijiwce na Ukrainie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W ostrzeliwanej przez separatystów od niedzieli Awdijiwce na wschodzie Ukrainy wciąż nie ma prądu. Miejscowe władze liczą straty dokonane przez artylerię wspieranych przez Rosję bojówkarzy. Wciąż nie udało się też wprowadzić częściowego zawieszenia broni.

Zawieszenie broni miało obowiązywać w jednym z sektorów od rana. Miało to umożliwić ekipie remontowej naprawę linii energetycznej zerwanej w wyniku ostrzałów. Jednak, mimo umowy o częściowym przerwaniu ognia, technicy zostali ostrzelani przez separatystów. Miasto pozostaje pozbawione prądu. Policja obwodu donieckiego podała podsumowanie strat w mieście wywołanych ostrzałami. W Awdijiwce od pocisków i rakiet separatystów od niedzieli uszkodzeniu uległo 78 budynków. W wyniku ostrzałów zginęła jedna osoba cywilna, a 8 zostało rannych. Jedynie w ciągu ostatniej doby, w wyniku ataków separatystów poległo 2 ukraińskich żołnierzy, a 20 zostało rannych.
W sprawie ataków na Awdijiwkę głos zabrało przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Kijowie . Unijny ambasador Hugh Mingerelli wyraził skrajne zaniepokojenie sytuacją, zaapelował do wszystkich stron konfliktu, aby te respektowały zawieszenie broni, wycofały uzbrojenie i wpuściły obserwatorów OBWE.

Paweł Buszko, Kijów, Fot. Twitter.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520