HomePOLSKAMazowieckie

Dowódca Garnizonu Warszawa: Żołnierze mają czerpać informacje z TVP Info

Dowódca Garnizonu Warszawa: Żołnierze mają czerpać informacje z TVP Info

Gen. Robert Głąb dowódca Garnizonu Warszawa polecił dowódcom, aby żołnierze czerpali informacje z telewizji telewizji publicznej w szczególności TVP INFO.

Pismo adresowane jest do dowódców, kierowników i komendantów jednostek i dotyczy – jak napisano – “źródła pozyskiwania informacji medialnych”.

“Polecam, aby podstawowym źródłem informacji, pozyskiwanych z mediów, w codziennej działalności służbowej, były programy telewizji publicznej w szczególności TVP Info” – napisał.

Joanna Klejszmit, rzecznik prasowy dowództwa Garnizonu Warszawa, poinformowała Agencję Informacyjną Polska Press, że gen. Głąb uważa TVP Info za stację, która najszerzej prezentuje i przedstawia sprawy dotyczące żołnierzy i pracowników cywilnych wojska.

– Dowódca Garnizonu Warszawa nie opiniuje i nie ocenia wiarygodności poszczególnych mediów, a pismo nie ogranicza swobody podległych żołnierzy i nie ingeruje w ich indywidualne preferencje przy pozyskiwaniu informacji z mediów. – wyjaśniła Klejszmit.

Bogdan Klich, były szef MON w rządzie Donalda Tuska, skomentował z kolei na Twitterze, że pismo świadczy o bezprawnym upolitycznieniu wojska.

Martyna Chmielewska AIP

COMMENTS