HomePILNE

Doradcami ministra Rostowskiego były osoby z firmy specjalizującej się w unikaniu podatków?!

Doradcami ministra Rostowskiego były osoby z firmy specjalizującej się w unikaniu podatków?!

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów, poseł PiS Janusz Szewczak uważa, że informacja przekazana przez byłą wiceminister finansów Elżbietę Chojną-Duch podczas przesłuchania przed komisją VAT-owską jest szczególnie ważna. Informacja dotyczyła społecznych doradców ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego związanych z firmą audytorską Ernst & Young.

„Jest to firma, która specjalizuje się w doradztwie podatkowym, a mówiąc krótko, w optymalizacji podatkowej, czyli jak ewentualnie uniknąć tych podatków również” – powiedział gość Polskiego Radia 24. “To, co powiedziała wczoraj prof. Elżbieta Chojna Duch to jest absolutna sensacja, to jest afera na skalę nie polską, a międzynarodową. Jest to potwierdzenie faktu, że za czasów rządów PO i PSL nastąpiła pełna patologizacja procesu legislacyjnego zwłaszcza gdy chodzi o ministerstwo finansów – podkreślił Janusz Szewczak.

Elżbieta Chojna-Duch stwierdziła, że silny wpływ na tworzenie legislacji związanej z systemem podatkowym w okresie pierwszego rządu PO-PSL miał m.in. dawny szef gabinetu premiera Sławomir Nowak. Podkreślała, iż w procedowaniu czynny udział brali również przedstawiciele biznesu czy opozycji, np. Janusz Palikot.

IAR / PR24/ pp/kj

COMMENTS