HomeWielkopolskie

Doniesienie do prokuratury w sprawie szefa wielkopolskiego związku zawodowego policjantów

Doniesienie do prokuratury w sprawie szefa wielkopolskiego związku zawodowego policjantów

Prokuratura sprawdzi, czy szef policyjnego związku zawodowego w Wielkopolsce Andrzej Szary nadużył środków z funduszy socjalnych. 

Doniesienie do prokuratury to efekt kontroli Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, która była alarmowana donosami w sprawie związkowca. Anonimowi informatorzy oskarżali Andrzeja Szarego o urządzanie za związkowe pieniądze między innymi wesela syna.
Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka potwierdził, że rzeczywiście pojawiają się zarzuty związane z wydawaniem na cele inne niż statutowe pieniędzy związkowych, które były także częściowo w dyspozycji Komendy Wojewódzkiej Policji. Zaznaczył, że sprawę musi zbadać prokuratura. “Takie sygnały zawsze sprawdza prokuratura, chodzi o to, żeby nie być sędzią we własnej sprawie” – tłumaczył Mariusz Ciarka. Dodał, że śledczy mają możliwość dotarcia do dokumentacji i zabezpieczenia jej.
Andrzej Szary powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że oskarżenia wobec niego są szkalowaniem i pomówieniami, wymierzonymi w jego rodzinę, współpracowników i Związek Zawodowy Policjantów. Podkreślił, że podawane informacje nie są oparte na żadnych dokumentach.
Z danych, do których dotarła Informacyjna Agencja Radiowa, wynika, że policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych KGP potwierdzili, iż wesele syna szefa związku odbywało się w hotelu, w którym często bywali związkowcy. Dwa miesiące później związek wydał tam ponad 17 tysięcy złotych za usługi gastronomiczne. Ze względu na ochronę danych osobowych kontrolerzy nie uzyskali jednak dostępu do wszystkich informacji w tej sprawie.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Mariusz Pieśniewski/sk/jl/Siekaj

COMMENTS