HomePOLSKA

Donald Tusk komentuje Marsz Niepodległości: “Reputacyjna katastrofa”

Donald Tusk komentuje Marsz Niepodległości: “Reputacyjna katastrofa”

„W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak” – tymi słowami Donald Tusk skomentował na Twitterze Marsz Niepodległości.

 

11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości, w którym uczestniczyło ponad 60 tys. osób. Pośród biało-czerwonych flag, symboli Polski Walczącej i głównego hasła „My chcemy Boga”, znalazły się transparenty z napisami „Śmierć wrogom ojczyzny”, „Wszyscy różni, wszyscy biali”, „Uchodźcy, wynoście się” czy „Módlmy się o islamski Holokaust”.

 

Rasistowskie i faszystowskie hasła zainteresowały media na całym świecie. O warszawskim marszu pisały m.in. „The Guardian”, „Politico”, amerykański „The New York Times” oraz „The Times of Israel”. Zagraniczne media komentowały, że marsz miał ciche poparcie partii rządzącej oraz, że sprzyjała mu nacjonalistyczna polityka polskiego rządu.

 

„Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa” – skomentował Szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który obecnie przebywa na Szczycie Azji Wschodniej w stolicy Filipin Manili.

fot. Adam Guz/polska press

Dominika Soćko AIPCOMMENTS