HomePOLSKA

Donald Tusk do Polaków: “Ludzie władzy zarabiają na maseczkach i testach. Obudźcie się wreszcie!”

Donald Tusk do Polaków: “Ludzie władzy zarabiają na maseczkach i testach. Obudźcie się wreszcie!”

– Obudźcie się wreszcie. Tu chodzi o nasze życie i zdrowie – zaapelował w swoim twitterowym wpisie Donald Tusk, były premier RP, eks przewodniczący Rady Europejskiej, obecny szef Europejskiej Partii Ludowej. Polityk nawiązał do swoich wcześniejszych słów, które zwracały uwagę na rzekome nadużycia polskich władz.

Tusk często zabiera głos ws. pandemii koronawirusa na świecie, wykorzystując media społecznościowe. Tym razem były Prezes Rady Ministrów użył słów mocniejszych i dosadniejszych: – Kiedy 2 tygodnie temu mówiłem, że ludzie władzy zarabiają na maseczkach i testach, kręciliście z niedowierzaniem głowami. Kiedy tydzień temu mówiłem, że władza ma łatwiejszy i szybszy dostęp do testów, zatykaliście uszy. Obudźcie się wreszcie. Tu chodzi o nasze zdrowie i życie – napisał 62-letni polityk.

 

To nie pierwszy raz, kiedy Tusk wytyka błędy rządzącej w Polsce Zjednoczonej Prawicy. W zeszły wtorek opublikował wpis, odnoszący się do przeprowadzania testów wśród ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. Tym razem Donald Tusk odniósł się do doniesień medialnych, sugerujących, że polskie szpitale ma zaopatrzyć w maseczki ochronne firma radnego Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o spółkę MBF Group należącą do chorzowskiego polityka Wojciecha Ahnerta. Firma poinformowała, że będzie pośredniczyć w sprzedaży pięciu milionów sztuk maseczek ochronnych, które mają trafić do górnośląskich szpitali i stacji sanepidu. Wartość zamówienia wynosi ok. 10 milionów złotych netto.

 

Spekulacje skomentował Bartosz Arłukowicz, szef kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i były minister zdrowia: Spółka Ahnerta wydała oświadczenie, w którym odparła medialne zarzuty, zaznaczając, iż wszelkie umowy i kontrakty zawierane są na zasadach rynkowych. – Spółka dąży i działa w kierunku sprowadzenia na rynek Polski jak największej ilości maseczek, tak aby były one dostępne w powszechnym użytku i sprzedaży, po jak najkorzystniejszej cenie dla końcowego konsumenta. W świetle powyższego oświadczamy, że artykuł (portalu wiesci24.pl – przyp. red.) jest niezgodny z prawdą i świadomie uderza dobre imię firmy – możemy przeczytać na stronie mbfgroup.pl.

Red. DD AIP

COMMENTS