HomeUSA

Donald Trump oskarża Demokratów o zdradę

Donald Trump oskarża Demokratów o zdradę

Prezydent Donald Trump ostro skrytykował Demokratów za wszczęcie procedury impeachmentu. Zarzucił im podjęcie próby usunięcia go z urzędu wbrew woli wyborców. Jednego z czołowych polityków Partii Demokratycznej prezydent USA oskarżył o zdradę stanu.

Donald Trump najostrzej skrytykował przewodniczącego komisji do spraw wywiadu Adama Schiffa. Według prezydenta opisując publicznie jego rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy wypaczył jego słowa. „Należy to traktować jako zdradę, ponieważ wkładał zmyślone słowa w usta prezydenta Stanów Zjednoczonych i wypaczał ich sens. To hańba” – mówił amerykański prezydent. Przekonywał, że podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Wołodymyrem Zełeńskim wcale nie uzależniał odblokowania pomocy militarnej dla Ukrainy od wszczęcia postępowania przeciwko Joe Bidenowi i jego synowi Hunterowi. Donald Trump określił swoją rozmowę z Zełeńskim mianem perfekcyjnej i zarzucił przeciwnikom politycznym, że w niedemokratyczny sposób starają się usunąć go z urzędu. „Oni próbują przeprowadzić impeachment od momentu gdy wygrałem wybory. To trwa już trzy lata. I nie udaje im się” – mówił Donald Trump.
Prezydent USA skrytykował Demokratów za to, że prowadzą rozgrywkę polityczną zamiast zajmować się realnymi problemami Amerykanów.

IAR /Marek Wałkuski / Waszyngton/mcm/to/

COMMENTS