18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Donald Trump odwołał konwencję na Florydzie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Donald Trump poinformował o odwołaniu Narodowej Konwencji Republikanów w Jacksonville na Florydzie, która miała odbyć się tam w sierpniu. Powodem rezygnacji jest pandemia koronawirusa.

„Wielki kongres to nie jest właściwy moment” – powiedział prezydent Trump o konwencji Jacksonville podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Jak wiadomo od kilku tygodni Floryda walczy z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa. Konwencja Republikanów została przeniesiona z Karoliny Północnej w ubiegłym miesiącu po tym, jak doszło do spięcia pomiędzy prezydentami a demokratycznymi władzami stanu.

Podczas przemówienia prezydent Trump zaznaczył, że nie chce narażać swoich obywateli na jakiekolwiek ryzyko, na które byliby narażeni podczas podróży na Florydę, czy w czasie 4-dniowego spotkania, a także na kwarantannę po powrocie do swojego stanu. Niektóre stany bowiem wprowadziły obowiązkową kwarantannę dla osób, które przybywają z Florydy (np. Chicago, Nowy Jork).

W Jacksonville spodziewano się ponad 10,000 osób. Wciąż na 24 sierpnia zaplanowane jest niewielkie spotkanie w Charlotte w Północnej Karolinie, w którym udział ma wziąć 336 delegatów. Trump powiedział, że wygłosi przemówienie w alternatywnej formie.

MS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520