Donald Trump o szczycie z Kim Dzong Unem

Donald Trump o szczycie z Kim Dzong Unem

Prezydent Donald Trump oświadczył, że Stany Zjednoczone nigdy jeszcze nie były tak blisko doprowadzenia do pokoju na Półwyspie Koreańskim. Powiedział też, że podoba mu się pomysł zorganizowania szczytu z Kim Dzong Unem na granicy Korei Północnej i Południowej.
Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Donald Trump chwalił dotychczasową postawę przywódcy Korei Północnej. “Kim Dzong Un był jak dotąd bardzo otwarty i bezpośredni” – mówił prezydent, wskazując na deklarację Pjongjangu o jednostronnym wstrzymaniu prób rakiet balistycznych i testów nuklearnych. Donald Trump stwierdził, że Kim Dzing Un na razie dotrzymuje słowa. “Stany Zjednoczone nigdy nie były bliżej potencjalnego wyeliminowania broni nuklearnej z Półwyspu Koreańskiego. Możemy mieć do czynienia z wieloma dobrymi rzeczami, przede wszystkim pokojem i bezpieczeństwem dla świata” – podkreślił Donald Trump.
Prezydent Stanów Zjednoczonych ujawnił, że poważnie traktuje pomysł zorganizowania jego spotkania z Kim Dzong Unem w strefie zdemilitaryzowanej. “Podoba mi się pomysł bycia na miejscu. Jeśli wszystko się uda, to wielkie świętowanie będzie właśnie tam, nie w jakimś innym kraju” – powiedział Donald Trump. Jako na alternatywną lokalizację szczytu prezydent Stanów Zjednoczonych wskazał Singapur.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Wałkuski/Waszyngton/em/dabrCOMMENTS

WORDPRESS: 0