HomePILNE

Donald Trump o powodach odwołania szefa FBI

Donald Trump o powodach odwołania szefa FBI

Prezydent Donald Trump przyznał, że jednym z powodów odwołania szefa FBI Jamesa Comeya było śledztwo w sprawie rzekomych kontaktów jego kampanii z Rosją. Tymczasem dziennik “New York Times” donosi, że Trump żądał od Comeya lojalności, której nie otrzymał.

Powołując się na współpracowników Jamesa Comeya “New York Times” napisał, że tydzień po objęciu urzędu Donald Trump wezwał do Białego Domu szefa FBI. Podczas kolacji miał zażądać od niego deklaracji lojalności. Comey odmówił i obiecał jedynie szczerość. Według gazety, doprowadziło to ostatecznie do jego dymisji. Rzeczniczka Białego Domu Sara Huckabe Sanders zaprzeczyła, że Donald Trump sformułował takie żądanie. Powiedziała, że prezydent USA żądał lojalności wobec wymiaru sprawiedliwości.
Sam Donald Trump w wywiadzie dla telewizji NBC powiedział, że to James Comey poprosił o spotkanie, bo chciał zachować stanowisko. Dodał, że już dawno chciał zdymisjonować szefa FBI. “Kiedy podjąłem decyzję w tej sprawie, powiedziałem do siebie, że ta historia o związkach Trumpa z Rosją jest zmyślona. To wymówka Demokratów z powodu przegranych wyborów” – powiedział prezydent USA i wyraził przekonanie, że “rosyjskie śledztwo” powinno było być zamknięte już dawno temu.
W tym samym wywiadzie Donald Trump nazwał Comeya “efekciarzem, który doprowadził do chaosu wewnątrz FBI”.
.
Marek Wałkuski,Waszyngton, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS