HomeUSA

Donald Trump: Nie damy się zastraszyć przez skrajnie lewicowy faszyzm. Trwa próba wymazania naszej historii

Donald Trump: Nie damy się zastraszyć przez skrajnie lewicowy faszyzm. Trwa próba wymazania naszej historii

Stany Zjednoczone obchodzą dzisiaj Dzień Niepodległości (Independence Day). To święto państwowe obchodzone corocznie 4 lipca w rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii w 1776 roku. Państwowe obchody święta rozpoczęły się wczoraj od uroczystości w przy monumencie Mount Rushmore w Dakocie Południowej.

Podczas przemówienia przy pomniku Mount Rushmore prezydent Donald Trump ostro skrytykował przypadki dewastowania pomników do których dochodzi w ostatnich tygodniach w USA. Amerykański prezydent wyraził przekonanie, że jest to celowa kampania wymazania historii przez radykalną lewicę.

Występując na tle góry Mount Rushmore z wyrytymi w granicie twarzami czterech prezydentów USA, Donald Trump przekonywał, że Ameryka stoi w obliczu wielkiego zagrożenia.

Nasz naród jest świadkiem bezlitosnej kampanii wymazywania naszej historii, szkalowania bohaterów, zniszczenia wartości i indoktrynacji naszych dzieci” – mówił amerykański prezydent. Oświadczył, że nie pozwoli na niszczenie pomników i narzucanie przez lewicę swojej ideologii.

To nowy skrajnie lewicowy faszyzm, który domaga się całkowitego posłuszeństwa”– dodał. Donald Trump przekonywał, że środowiska skrajnie lewicowe starają się narzucić innym swoją ideologię.

„Nie damy się zastraszyć przez złych ludzi, tak się nie stanie” – zapewnił.

Po wystąpieniu prezydenta USA odbył się trwający niemal pól godziny pokaz sztucznych ogni z okazji przypadającego właśnie Dnia Niepodległości.

IAR / Marek Wałkuski

COMMENTS