HomeUSA

Donald Trump nakazał opuszczenie flag do połowy masztu. Stany Zjednoczone oddadzą hołd ofiarom koronawirusa

Donald Trump nakazał opuszczenie flag do połowy masztu. Stany Zjednoczone oddadzą hołd ofiarom koronawirusa

Dla uczczenia pamięci ofiar koronawirusa prezydent Donald Trump zapowiedział, że zarządzi opuszczenie do połowy masztu amerykańskich flag na wszystkich budynkach federalnych.

Z apelem do Donalda Trumpa o opuszczenie amerykańskich flag do połowy masztów, gdy liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa w USA przekroczy 100 tysięcy wystąpili przywódcy Demokratów w Kongresie Nancy Pelosi i Chuck Schumer. Prezydent USA przystał na tę propozycję.

“Opuścimy do polowy masztu flagi na wszystkich budynkach federalnych i przy narodowych pomnikach na najbliższe trzy dni dla uczenia pamięci Amerykanów, którzy stracili życie z powodu koronawirusa” – napisał na Twitterze.

Prezydent Trump dodał, że w poniedziałek flagi pozostaną opuszczone dla uczenia poległych amerykańskich żołnierzy z okazji przypadającego wówczas Dnia Pamięci.

Według danych uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, w Stanach Zjednoczonych stwierdzono już ponad półtora miliona infekcji. Liczba zmarłych przekroczyła 94 700. Tylko w ciągu ostatniej doby zanotowano ponad 1250 zgonów.

IAR

COMMENTS