Donald Trump chce w Chicago wprowadzić zasadę “stop and frisk”

Donald Trump chce w Chicago wprowadzić zasadę “stop and frisk”

Prezydent Donald Trump podczas konwencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Szefów Policji (International Association of Chiefs of Police) stwierdził, że w Chicago powinno się wprowadzić zasadę „stop and frisk”. Dodał, że prokurator generalny USA, Jeff Sessions ma udać się do Chicago by pomóc lokalnej policji w walce z przestępczością.

 

Prezydent przypomniał, że dzięki „stop and frisk” udało się zmniejszyć przestępczość w Nowym Jorku. „To niewyobrażalne, żeby w trzecim co do wielkości mieście Stanów Zjednoczonych dochodziło do tylu strzelanin” – dodał Donald Trump. Zasada ta stosowana była faktycznie przez nowojorską policję do czasu uznania jej za niekonstytucyjną. Tymczasem niedawno departament policji w Chicago poinformował, że do września tego roku zanotowano o 102 morderstwa mniej w porównaniu do tego samego okresu roku 2017. Rzecznik prasowy burmistrza Rahma Emanuela, komentując zapowiedź prezydenta   stwierdził, że nawet ktoś tak niezorientowany jak Donald Trump powinien wiedzieć, że „stop and frisk” nie jest skuteczną metodą walki z przestępczością.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0