HomeUSA

Donald Trump chce przełożenia wyborów prezydenckich. “Te wybory będą najbardziej nieprawidłowymi i nieuczciwymi w historii”

Donald Trump chce przełożenia wyborów prezydenckich. “Te wybory będą najbardziej nieprawidłowymi i nieuczciwymi w historii”

Prezydent USA Donald Trump zasugerował na Twitterze przesunięcie, z powodu koronawirusa, wyborów prezydenckich zaplanowanych na listopad 2020 r.

 

Prezydent Donald Trump zamieścił na Twitterze wpis, w którym stwierdził, że powinno się przełożyć wybory prezydenckie w USA “do czasu, gdy ludzie będą mogli właściwie i bezpiecznie zagłosować”.

„Dzięki powszechnemu głosowaniu za pośrednictwem poczty (nie głosowaniu nieobecnych, co jest dobre), rok 2020 będzie najbardziej NIEDOKŁADNYMI I FAŁSZYWNYMI wyborami w historii. Będzie to dla USA wielkim wstydem. Opóźnij wybory, aż ludzie będą mogli prawidłowo, bezpiecznie i bezpiecznie głosować ??? ” – napisał prezydent.

Prezydent Trump po raz pierwszy zasugerował „opóźnienie” listopadowych wyborów prezydenckich, ponieważ stawia zarzuty, że zwiększona liczba głosów korespondencyjnych doprowadzi do oszustwa – podaje Agencja AP.

Daty wyborów federalnych ustala Kongres USA, a konstytucja Stanów Zjednoczonych nie przewiduje opóźnienia inauguracji prezydenta, która powinna się odbyć 20 stycznia 2021 r.

Donald Trump coraz bardziej starał się poddać w wątpliwość listopadowe wybory. W zeszłym miesiącu Donald Trump powiedział swoim zwolennikom w Arizonie, że „moim zdaniem będą to najbardziej skorumpowane wybory w historii naszego kraju”.

Co ciekawe, w kwietniu 2020 r., sam Trump wykluczył możliwość próby zmiany terminu wyborów. „Nigdy nawet nie myślałem o zmianie daty wyborów” – powiedział. “Dlaczego miałbym to zrobić? 3 listopada. To dobra liczba. Nie, nie mogę się doczekać tych wyborów” – cytuje słowa Trumpa Agencja AP.

Wybory w USA odbywają się zawsze w pierwszy wtorek po pierwszym poniedziałku listopada. W tym roku mają się one odbyć po raz 59 w historii Stanów Zjednoczonych. Pierwsze odbyły się w 1789 r. Wygrał je George Washington (Wirginia, bezpartyjny).

Prezydentem USA można być tylko przez dwie kadencje.

Red.

COMMENTS