HomeUSA

Donald Trump “błogosławi” wykupienie TikToka przez Oracle i Walmart

Donald Trump “błogosławi” wykupienie TikToka przez Oracle i Walmart

Prezydent Donal Trump dał “błogosławieństwo” propozycji wykupienia TikToka przez Oracle oraz Walmart. Nowa firma “nie będzie miała nic wspólnego z Chinami” – mówi prezydent.

“Dałem tej propozycji moje błogosławieństwo. Jeśli uda im się ja domknąć, to świetnie. Jeśli nie, to też będzie OK” – powiedział prezydent Donald Trump w sobotę.

Mowa tutaj o propozycji wykupienia TikToka przez Oracle oraz Walmart.

Trump skupił się na TikToku, oraz na aplikacji WeChat, jako potencjalnych narzędziach, których chiński rząd używa do szpiegowania ludzie na całym świecie.

Jeśli umowa dojdzie do skutku, to powstanie nowa firma, TikTok Global, która najpewniej swoją siedzibę będzie miała w Teksasie.

TikTok Global, planowo zatrudniłby 25,000 osób, oraz zainwestuje 5 miliardów dolarów w edukację amerykanów – “To ich wkład, o który prosiłem” – mówi Trump.

“Jesteśmy zadowoleni, że propozycja TikToka, Oracle i Walmartu rozwiąże obawy rządu USA dotyczących bezpieczeństwa i odpowie na pytania o przyszłość TikToka na terenie USA.” – komentuje przedstawiciel portalu społecznościowego TikTok.

Zgodnie z umową, Oracle będzie odpowiedzialny za przechowywanie danych użytkowników na własnych serwerach. Spełni to standardy bezpieczeństwa, jakie stawia rząd USA.

TikTok planuje również “komercyjną współpracę” z Walmartem, chociaż na chwilę obecną nie są znane żadne szczegóły, jak ta współpraca miałaby wyglądać.

Oracle wydało oświadczenie, że stałoby się właścicielem 12,5% udziałów w TikTok Global. Ilość akcji jaką wykupiłby Walmart nie jest na chwilę obecną znana.

Jeśli nie dojdzie do porozumienia pomiędzy żadną z amerykańskich firm, a chińskim gigantem social mediów, TikTok zostanie zakazany na terenie USA z dniem 27 września 2020r.

 

PS

COMMENTS