HomePOLSKA

Domniemany sprawca ataku na byłego prezydenta Siedlec zatrzymany. Premier Morawiecki zabrał głos

Domniemany sprawca ataku na byłego prezydenta Siedlec zatrzymany. Premier Morawiecki zabrał głos

Domniemany sprawca ataku na byłego prezydenta Siedlec jest zatrzymany – podaje Komenda Główna Policji. Rano Wojciech Kudelski został ugodzony nożem przed swoim domem w centrum Siedlec. Samorządowiec jest po operacji, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka powiedział IAR, że policjanci znaleźli samochód, który był widziany w okolicach miejsca ataku. W pobliżu samochodu w remontowanym mieszkaniu znaleziono poszukiwanego. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów, nie stawiał oporu, nie zaprzeczał, że zaatakował byłego prezydenta miasta, ale też nie tłumaczył swoich motywów.

Mariusz Ciarka podkreśla, że podejrzany został zatrzymany szybko i nie jest potencjalnym zagrożeniem dla innych osób.

Jutro prokurator przeprowadzi czynności z udziałem zatrzymanego mężczyzny, najprawdopodobniej postawi mu zarzut próby zabójstwa.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018, obecnie jest radnym PiS w mazowieckim sejmiku wojewódzkim.

 

 

CZYTAJ: Były prezydent Siedlec zaatakowany nożem!

 

Życiu Wojciecha Kudelskiego nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformował prezydent Siedlec, Andrzej Sitnik. Rano jego poprzednika zaatakowano nożem przed domem w centrum miasta, jest już operacji, jego stan stabilizuje się.

Obecny włodarz miasta w komunikacie na oficjalnej stronie Siedlec powołał się na informację ze szpitala, w którym Wojciech Kudelski był operowany. “Z informacji uzyskanych ze Szpitala mogę Państwu przekazać, że sytuacja została opanowana, Prezydentowi udzielono niezbędnej pomocy lekarskiej i Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – napisał Andrzej Sitnik. Zaznaczył, że stan byłego prezydenta był “poważny i wymagał ingerencji chirurgicznej”.

Obecny prezydent Siedlec życzy też rannemu siły i zdrowia i zapewnia o gotowości do “udzielenia wszelkiego wsparcia, jakie tylko okaże się potrzebne”. Apeluje też do “polityków, liderów i mieszkańców Siedlec i okolic” o zero tolerancji dla nienawiści w życiu publicznym. “Jeśli wszyscy przyjmiemy taką zasadę i będziemy konsekwentnie ją stosować, może uda się naprawić to, co w naszym społeczeństwie zostało zburzone” – napisał. Andrzej Sitnik dodaje, że jest wstrząśnięty atakiem na poprzednika. “Nie przypuszczałem, że coś tak okropnego może się przydarzyć w naszym mieście. Nie ma mojej zgody na wszelkie przejawy nienawiści, nietolerancji, na tak dramatyczne wydarzenia. Chcemy żyć w społeczeństwie opartym na empatii, otwartości i szacunku, w którym będziemy się czuć dobrze i bezpiecznie. Chcemy bez obaw o własne zdrowie wychodzić rano do pracy. To prawo zostało dziś odebrane Panu Wojciechowi Kudelskiemu” – napisał samorządowiec.

Według dyrekcji szpitala, do którego trafił Wojciech Kudelski, był on w stanie, który w sposób bezpośredni zagrażał jego życiu. Prokuratura Okręgowa w Siedlcach ma zdjęcia i numery samochodu, który mógł mieć związek z atakiem. Prokurator Krystyna Gołąbek poinformowała, że trwają poszukiwania człowieka, który rano zaatakował byłego prezydenta Siedlec i uciekł z miejsca zdarzenia.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 roku został wybrany na radnego sejmiku województwa mazowieckiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

 

***

 

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że nie ma przyzwolenia na żaden rodzaj przemocy w przestrzeni publicznej. W ten sposób, we wpisie na twitterze odniósł się do porannego ataku na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. Został on ugodzony nożem przed swoim domem w centrum Siedlec. Policja zatrzymała 38-letniego napastnika.

“Myślami jesteśmy teraz z naszym kolegą Wojciechem Kudelskim, który dziś rano padł ofiarą bestialskiego ataku” – napisał szef rządu. Podziękował też ministrowi spraw wewnętrznych Joachimowi Brudzińskiemu i policji za szybkie ujęcie napastnika.
Samorządowiec jest po operacji, jego stan poprawia się i jest stabilny. Jutro prokurator przeprowadzi czynności z udziałem domniemanego napastnika, najprawdopodobniej postawi mu zarzut próby zabójstwa.
Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018, obecnie jest radnym PiS w mazowieckim sejmiku wojewódzkim.

 

 

 

 

 

 

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wczesn./Twitter/mile/dw

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/siedlce.pl/to/dw

IAR/to/dw

COMMENTS