HomeDolnośląskie

Dolny Śląsk: Zmiana u amerykańskich żołnierzy

Dolny Śląsk: Zmiana u amerykańskich żołnierzy

Za kilka tygodni Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa 4. Dywizji Piechoty Armii USA zostanie zastąpiona przez 2. Pancerną Brygadową Grupę Bojową 1. Dywizji Piechoty Armii USA, która do tej pory stacjonowała w Bolesławcu. W ratuszu miasta w związku z tym odbyło się spotkanie prezydenta Piotra Romana oraz ppłk Jessego T.Curry, który będzie dowodził w Bolesławcu amerykańskimi żołnierzami przybyłymi z bazy w Fort Riley w stanie Kansas.

Prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz ppłk Jesse T. Curry rozmawiali na temat możliwości organizacji wspólnych przedsięwzięć podczas dziewięciomiesięcznej zmiany żołnierzy. W spotkaniu uczestniczyli również ppłk George Mitroka – dowódca 588 batalionu inżynieryjnego, który przez ostatnie 9 miesięcy stacjonował w Bolesławcu, wicestarosta Tomasz Gabrysiak oraz mjr Jerzy Juchaniuk z 23. Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. Szczegółowy terminarz wspólnych działań określony zostanie po zakończeniu procesu rozmieszczania wojsk.

– Już teraz można powiedzieć, że mieszkańcy Bolesławca będą mieli okazję wspólnie z żołnierzami świętować tegoroczną Bolesławiecką Gwiazdkę Życzliwości, która tradycyjnie odbywa się przed świętami Bożego Narodzenia na bolesławieckim rynku – informuje prezydent. Żołnierze amerykańcy będą mogli uczestniczyć w dorocznym spotkaniu mieszkańców, złożyć sobie życzenia oraz wspólnie kolędować i spędzić czas przed świętami Bożego Narodzenia.

 

(AIP)

COMMENTS