HomeDolnośląskie

Dolny Śląsk: Próbowała zadźgać nożem 11-letnią córkę. Kobieta trafiła do aresztu

Dolny Śląsk: Próbowała zadźgać nożem 11-letnią córkę. Kobieta trafiła do aresztu

Koszmarne chwile przeżyła 11-latka, którą matka usiłowała zadźgać nożem, gdy ta spokojnie leżała w łóżku. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w Lubaniu, jednak o sprawie policjanci informują dopiero dziś.

Jak ustalili mundurowi 39-letnia kobieta, matka czwórki dzieci, zaatakowała leżącą w łóżku swoją 11-letnią córkę, próbując ugodzić ją nożem. Dziewczynka zaczęła się bronić przed atakiem rękoma i krzyczeć co zaalarmowało pozostałe rodzeństwo, które w tym czasie przebywało w domu. Dzieci rzuciły się na agresywną matkę. Odciągnęły ją od 11-latki i odebrały nóż. To jednak nie był jeszcze koniec dramatu. Kobieta pobiegła do kuchni wzięła drugi nóż i prawdopodobnie, próbowała odebrać sobie życie raniąc się w szyję. Domownicy wezwali pogotowie ratunkowe oraz policję. Zranionej 11-latce oraz jej matce została najpierw udzielona pomoc medyczna przez ratowników pogotowia. Następnie 39-latka została zatrzymana i w związku z posiadanymi obrażeniami ciała przewieziono ją w asyście policji do szpitala, gdzie została również zabrana jej córka.

 

– Po wstępnej konsultacji medycznej podejrzana została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, skąd została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie przedstawiono jej zarzut usiłowania zabójstwa małoletniej córki. Następnie w sobotę została doprowadzona do Sadu Rejonowego w Lubaniu, gdzie orzeczono wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje Magdalena Juźwicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Na wniosek policji pokrzywdzona oraz jej rodzeństwo zostali objęci opieką psychologa. Natomiast kobiecie, za próbę zabójstwa córki, grozi nawet dożywotnie więzienie.

 

COMMENTS