Dolny Śląsk: Mąż podsłuchiwał żonę… Teraz odpowie za to przed sądem

Dolny Śląsk: Mąż podsłuchiwał żonę… Teraz odpowie za to przed sądem

Prokuratura Rejonowa we Wschowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw mieszkańcowi powiatu wschowskiego… który podsłuchiwał swoją małżonkę.

Sprawę śledczym zgłosiła poszkodowana kobieta, która odkryła, że jest podsłuchiwana przez męża. Jak ustalili śledczy, mężczyzna w końcówce października 2018 roku założył we wspólnym mieszkaniu podsłuch. Chciał w ten sposób uzyskać informacje, do których nie był uprawniony.

 

– Używanie urządzenia podsłuchowego jest przestępstwem ściganym na wniosek osoby pokrzywdzonej przeciwko ochronie informacji. Przepis mówi, że kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony używa podsłuchu, podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do lat dwóch. Nie można w ten sposób postępować, inwigilować drugiej osoby – wyjaśnia Artur Dryjas, prokurator rejonowy we Wschowie. – Od woli pokrzywdzonego zależy czy wkroczą organy ścigania. Prokuratura nie podaje informacji, w jakim celu mężczyzna podsłuchiwał małżonkę. W myśl prawa nic tego nie usprawiedliwia. Choć z drugiej strony, zdobyte nawet w ten sposób nagrania, mogą być dowodami w sprawach sądowych – o ile zgodzi się na to sam sąd.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0