HomeDolnośląskie

Dolny Śląsk: CBA kontroluje inwestycje drogowe w Wołowie. Wojna firm budowlanych?

Dolny Śląsk: CBA kontroluje inwestycje drogowe w Wołowie. Wojna firm budowlanych?

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do Urzędu Miasta i Gminy w Wołowie. Prowadzą kontrolę przetargów na inwestycje drogowe w latach 2014 – 2019.

Działania agentów nie oznaczają, że prowadzone jest jakieś śledztwo. Jedna z komórek CBA zajmuje się przeprowadzaniem kontroli. Powstają z nich raporty, przekazywane kontrolowanej instytucji. Jeśli nie zgadza się ona z ustaleniami, może się odwołać do szefa CBA, który uwagi takie rozpatruje i może je uwzględnić albo odrzucić.

 

“Kontrola dotyczy procedur podejmowania i realizacji decyzji związanych z przygotowaniem, udzielaniem i wykonywaniem wybranych zamówień publicznych na roboty budowlane z zakresu budowy, przebudowy i remontów budowli drogowych oraz innych obiektów powiązanych funkcjonalnie z tymi zamówieniami” – czytamy w oficjalnym komunikacie Biura.

 

Burmistrz Wołowa Dariusz Chmura sugerował na jednej z sesji miejscowej rady, że działania agentów mogą mieć związek z wojną firm budowlanych o kontrakt na ważną miejską inwestycję. „Do zakończenia kontroli Urząd Miejski w Wołowie nie udziela w tym zakresie żadnych dodatkowych informacji” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie Urzędu Miejskiego w Wołowie.

 

aip

COMMENTS