Dolny Śląsk: Awanturował się w domu, znajomy rodziny przyszedł z pomocą i… zatłukł go łopatą

Dolny Śląsk: Awanturował się w domu, znajomy rodziny przyszedł z pomocą i… zatłukł go łopatą

Na 25 lat więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Świdnicy Marcina K. oskarżonego o brutalne zabójstwo w miejscowości Witostowice (powiat Ząbkowice Śląskie)

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 lipca 2014 roku. Jak wynika z ustaleń śledczych 56-letni Zenon K. po powrocie z pracy do domu wszczął awanturę. Jego konkubina poprosiła telefonicznie o pomoc zamieszkałego w tej samej miejscowości Marcina K.. Marcin K. przybył do domu zajmowanego przez pokrzywdzonego, tam zaczął go bić, po czym wyszedł z nim na zewnątrz, wyprowadził na łąkę, gdzie zadawał mu uderzenia łopatą w głowę w wyniku, których pokrzywdzony zmarł. Następnie, po kilku godzinach od zdarzenia, razem ze swoim znajomym Grzegorzem L. ukrył zwłoki pokrzywdzonego zakopując je w kompleksie leśnym.

 

Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na kary pozbawienia wolności także cztery inne osoby objęte w tej sprawie aktem oskarżenia: – konkubinę Zenona K. za zacieranie śladów przestępstwa i składanie fałszywych zeznań na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności, – Grzegorza L., który pomagał ukrywać zwłoki, na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem tytułem próby na okres lat 2, – Tomasza M., który mając wiarygodną informację o zabójstwie Zenona K. i sprawcy tego czynu, nie zawiadomił organów ścigania na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności, – Agatę B. za zacieranie śladów przestępstwa i składanie fałszywych zeznań na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem tytułem próby na okres lat 3. Wyrok nie jest prawomocny.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0