Dolnośląskie: Zabójstwo harfistki. Filharmonia i firma ochroniarska zapłacą 250 tys. zł

Dolnośląskie: Zabójstwo harfistki. Filharmonia i firma ochroniarska zapłacą 250 tys. zł

Mama zamordowanej pięć lat temu harfistki z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze walczyła przed sądem o zadośćuczynienie za śmierć córki. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uznał, że kobiecie należy się 250 tys. zł. – Tą kwotę będzie musiały zapłacić wspólnie filharmonia i firma ochroniarska – mówi Małgorzata Lamparska, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. 

Przypomnijmy, że do dramatycznych wydarzeń w Jeleniej Górze doszło pięć lat temu, w nocy z 7 na 8 marca. Rano 8 marca, tuż przy wejściu do budynku, znaleziono ciało zamordowanego 59-letniego pracownika ochrony, a w jednym z pokojów brutalnie zgwałconą i zamordowaną 27-letią harfistkę Wiktorię J. Okoliczności tej zbrodni były wyjątkowo brutalne.

Mężczyzna bił, gwałcił, ranił nożem kobietę. Ochroniarza zaatakował nożem i zadał mu kilkadziesiąt ciosów. Kobiecie zabrał 150 złotych i telefon komórkowy. Pochodząca z Warszawy artystka przyjechała do filharmonii w zastępstwie na jeden koncert. Była harfistką, studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Michał M. – sprawca zbrodni, był pracownikiem technicznym filharmonii. Został skazany na dożywocie za morderstwo ochroniarza i harfistki z Filharmonii Dolnośląskiej. Będzie mógł po 40 latach odsiadki prosić o warunkowe przedterminowe zwolnienie.

ąd Okręgowy w Jeleniej Górze zasądził 150 tys. zł zadośćuczynienia. Pieniądze miała wypłacić firma ochroniarska. W czwartek jednak Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił ten wyrok. Sąd zasądził dla mamy harfistki 250 tys. zł. Pieniądze solidarnie mają zapłacić – firma ochroniarska i filharmonia.

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0