HomeDolnośląskie

Dolnośląskie: Używali ciągnika by okradać bankomaty. Zrabowali ponad pół miliona złotych. W końcu trafili do aresztu

Dolnośląskie: Używali ciągnika by okradać bankomaty. Zrabowali ponad pół miliona złotych. W końcu trafili do aresztu

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu, do aresztu na okres trzech miesięcy, trafili mężczyźni podejrzani o włamanie i próbę włamania do bankomatów na terenie powiatu bolesławieckiego. Udało im się zrabować ponad pół miliona złotych. 

Marcin G., Grzegorz G. i Krzysztof M. pierwszą próbę kradzieży bankomatu podjęli 1 grudnia ubiegłego roku w Bolesławcu. Sprawcy przy użyciu pojazdu staranowali drzwi do sklepu i dostali się od jego przedsionka, w którym stał bankomat. Wówczas nie udało im się jednak dokonać kradzieży. To jednak ich nie powstrzymało. Kolejną próbę kradzieży podjęli już 12 grudnia w Nowogrodźcu. Do włamania użyli ciągnika rolniczego. Przymocowali pasy do pojazdu, a następnie do bankomatu, wyrwali urządzenie ze ściany, zapakowali na inny samochód i odjechali. Udało im się ukraść ponad pół miliona złotych. Dobra passa sprawiła, że zdecydowali się na kolejny skok. – Następna próba włamania została podjęta przez sprawców 11 marca 2019 roku w Bolesławcu, kiedy 39-latek podjechał do bankomatu ciągnikiem rolniczym, po czym zamocował na bankomacie i pojeździe pasy holownicze i próbował wyrwać urządzenie z podłoża. Próba nie powiodła się z powodu zerwania użytych przez podejrzanego pasów. Bankomat uległ jednak zniszczeniu. Wówczas podjęto pościg za jednym ze sprawców poruszających się ciągnikiem. Mężczyzna został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

 

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu trwały intensywne czynności zmierzające do ustalenia tożsamości dwóch pozostałych sprawców włamań do bankomatów, które przyniosły efekt w postaci zatrzymania przez funkcjonariuszy Komendy powiatowej Policji w Bolesławcu Marcina G. i Krzysztofa M. – informuje Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Dodatkowo, w czasie zatrzymania Krzysztofa M. w jednej z miejscowości na terenie powiatu bolesławieckiego, ujawniono, że wytwarzał on znaczne ilości substancji psychotropowych w postaci metamfetaminy o wadze przekraczającej 100 gramów, a także posiadał bez wymaganego zezwolenia amunicję w postaci 59 sztuk naboi. Sprawcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu. Usłyszeli zarzuty włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatów z zawartością pieniędzy. Dodatkowo Krzysztof M. usłyszał zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych, posiadania narkotyków oraz posiadania bez zezwolenia broni, a także uszkodzenia pojazdu w czasie jednego z włamań. Mężczyźni nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw. Grozi im do 15 lat więzienia.

 

HAK / aipCOMMENTS