26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Dolnośląskie: Są zarzuty dla 34-latka, który zakatował suczkę i powiedział, że sama uderzyła się o kaloryfer!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

34-letni wałbrzyszanin stanie przed sądem i odpowie za uśmiercanie psa, a także wcześniejsze znęcanie się nad nim ze szczególnym okrucieństwem – informuje Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Policjanci postawili mężczyźnie zarzuty.

Zabezpieczony materiał dowodowy, m.in. wyniki sekcji zwłok, pozwoliły na postawienie podejrzanemu zarzutów w miniony piątek. 34-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. – Mężczyzna odpowie za znęcania się przez ostatni rok ze szczególnym okrucieństwem nad czworonogiem, a także za uderzenie 10 lutego bm. psa w głowę, co doprowadziło w ostateczności do jego śmierci. Teraz wałbrzyszanin może spędzić za kratami więzienia 5 lat. Dodatkowo grozi mu także zakaz posiadania zwierząt – zaznacza Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

O dramacie małego pieska z Wałbrzycha poinformował Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt we Wrocławiu. Jak napisali inspektorzy, w nocy 10 lutego w domu Łukasza P. w Wałbrzychu przy ul. Michałowskiego rozegrał się dramat. Pijany sprawca zakatował na śmierć niespełna 2-letnią, 5,5 kg suczkę. Pomimo wdrożonego w nocy leczenia, nie udało się jej uratować. Lekarz weterynarii stwierdził, że pies jest dodatkowo skrajnie wychudzony – ma wyczuwalne wszystkie kości szkieletu.

Inspektorzy są tym bardziej poruszeni sprawą, że jak piszą, mężczyzna już 2 lata temu miał psa, którego porzucił – przywiązując go w zimie, przy -20 st., do barierki. – Według oprawcy pies sam rozpędził się w niewielkiej kawalerce i uderzył o kaloryfer, w wyniku czego miał stracić życie. Wersję tę podważa lekarz weterynarii i rodzina. Sadyście grozi do 5 lat pozbawienia wolności – napisali inspektorzy. Do tematu wrócimy.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520