HomeDolnośląskie

Dolnośląskie: Nauczycielka stanie przed Komisją Dyscyplinarną za uchybienie godności zawodu na Strajku Kobiet poprzez publiczne używanie wulgaryzmów

Dolnośląskie: Nauczycielka stanie przed Komisją Dyscyplinarną za uchybienie godności zawodu na Strajku Kobiet poprzez publiczne używanie wulgaryzmów

Justyna Gąsior nauczycielka ze Świebodzic, miejska aktywistka zaangażowana w akcję Szlachetnej Paczki czy pomoc zwierzętom ma problemy w związku z uczestnictwem w protestach kobiet, które od kilku tygodni organizowane są m.in. na terenie powiatu świdnickiego. Kuratorium wszczęło wobec niej postępowanie wyjaśniające ze względu na „podejrzenie uchybienia godności zawodu przez publiczne używanie wulgaryzmów”.

– Jeśli Państwo są ciekawi, jak działa system wobec protestujących nauczycielek, to napiszę, że 23.11. kuratorium wszczęło postępowanie wyjaśniające ze względu na podejrzenie uchybienia godności zawodu przez publiczne używanie wulgaryzmów. Przemoc karmi się milczeniem, zatem będę na bieżąco informować o kolejach postępowania komisji dyscyplinarnej wobec mnie. Jestem pozytywnie nastawiona do rozmów z panem rzecznikiem. I bardzo ciekawa, jak to będzie się wszystko odbywać – napisała na swoim Facebooku Justyna Gąsior.

 

Karanie nauczycieli biorących aktywny udział w protestach już wcześniej zapowiedziało Ministerstwo Edukacji Narodowej. – Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, m.in. powodując zagrożenie w czasie epidemii, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem – przekazywała już na początku listopada w komunikacie rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska.

 

 

MM AIP

COMMENTS