Dolnośląskie: Mężczyzna zaatakowany widłami. Jego stan jest ciężki

Dolnośląskie: Mężczyzna zaatakowany widłami. Jego stan jest ciężki

Policjanci z Polkowic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jednego z członków rodziny zaatakowali widłami.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o 39-letnim mężczyźnie zaatakowanym widłami. Po udaniu się na miejsce ustalili, że za napaścią stoją bliscy krewni mieszkańca gminy Gaworzyce. Funkcjonariusze zatrzymali 41 oraz 71-latka.

 

– Mężczyźni w chwili zatrzymania znajdowali się w stanie nietrzeźwości, a alkomat po ich badaniach wykazał wyniki ponad promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie zajścia zatrzymani mieszkańcy gminy Gaworzyce kierowali również groźby karalne pozbawienia życia wobec osób, które próbowały pomóc zaatakowanemu mężczyźnie – mówi Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

 

Okazało się, że awanturę najprawdopodobniej wywołał spór o niewłaściwy nadzór nad zwierzętami hodowanymi w gospodarstwie. 39-latek z raną głowy trafił do szpitala. Jego stan określany jest jako ciężki. Sąd Rejonowy w Głogowie tymczasowo aresztował obu zatrzymanych mieszkańców gminy Gaworzyce na okres 3 miesięcy. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0