21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Doktor Michał Sutkowski: Należy niezwłocznie zadzwonić do lekarza po zauważeniu objawów COVID-19

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych doktor Michał Sutkowski apeluje, aby w przypadku zauważania objawów koronawirusa, natychmiast skonsultować się z lekarzem. Komentując wysoką liczbę zgonów na COVID-19 wskazał, że pacjenci zgłaszają się po poradę zbyt późno. W przypadku koronawirusa może to oznaczać poważne problemy, w tym skierowanie pod respirator.

 

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej doktor Michał Sutkowski, zdarza się, że lekarze muszą namawiać pacjentów na testy. Zaznaczył, że trzeba się zgłaszać szybko i jest to bardzo ważne. Jeżeli prawdopodobieństwo koronawirusa jest wysokie, lekarz zleca test. Wtedy nie tylko nie leczymy się na własną rękę, ale przede wszystkim leczy nas lekarz, który nas monitoruje i przepisuje leki.
Doktor Michał Sutkowski wskazał, że pacjenci mogą korzystać między innymi z Domowej Opieki Medycznej. To uruchomiony przez Ministerstwo Zdrowia system zdalnego monitoringu pacjentów z COVID-19.

 

W jego ramach każdy, kto ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, może otrzymać pulsoksymetr. To urządzenie bada poziom saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem i przekazuje dane do centrum monitoringu. Dzięki temu, w razie pogorszenia parametrów, do pacjenta szybko zostanie wezwane pogotowie ratunkowe.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ nfz.gov.pl/ #Kurek/i wz/w dwi/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520