32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Dodatkowy wyrok dla Nassara

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Były lekarz amerykańskich gimnastyczek Larry Nassar dostał kolejny wyrok. Sędzia z Michigan skazał go dodatkowo co najmniej na 40 lat więzienia. Nassar został uznany za winnego molestowania setek zawodniczek pod pretekstem badań.
265 dziewcząt i kobiet oskarżyło Larry’ego Nassara o molestowanie seksualne. Proceder trwał ponad 20 lat, gdy był on lekarzem amerykańskiej kadry gimnastyczek. Sprawa Nassara to jeden z największych skandali w amerykańskim sporcie. Przed wymierzeniem wyroku były lekarz wyraził skruchę i przeprosił swoje ofiary i ich rodziny. „To, czego wysłuchałem, dotknęło mnie dogłębnie. Wasze zeznania będą zawsze w moich myślach” – powiedział Nassar. Sędzia Janice Cunningham wyraziła przekonanie, że Nassar nie rozumie, jak wielką krzywdę wyrządził zawodniczkom. „Spędzisz od 40 do 125 lat w zakładach karnych stanu Michigan. Wyrok jest adekwatny do powagi okoliczności towarzyszących twoim przestępstwom” – oświadczyła sędzia.
Larry Nassar niemal na pewno spędzi resztę życia w więzieniu. Wcześniej bowiem inny sąd wymierzył mu od 40 do 175 lat pozbawienia wolności. Skazano go też na 60 lat więzienia za posiadanie dziecięcej pornografii.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/em/ gaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520