HomeSport

Dobra gra Gortata to za mało na Bulls. Byki pokonały Wizards

Chicago Bulls pokonały na własnym parkiecie Washington Wizards 106 : 95. Marcin Gortat rzucił 18 punktów i miał 14 zbiórek.

Bardzo dobrze w szeregach Chicago zagrał Jimmy Butler, który zdobył 37 punktów; najwięcej dla ekipy z Waszyngtonu rzucił Markieff Morris – 24 pkt. Gortat, który po raz szósty w sezonie miał tzw. double-double, był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem swego klubu. Marcin Gortat rzucił 18 punktów i miał 14 zbiórek, to najwyższy dorobek punktowy Polaka w tym sezonie; jego klub – w Chicago bez lidera Johna Walla – przegrał jednak po raz siódmy w 9. meczu sezonu.
Do połowy III kwarty toczyła się wyrównana walka, ale przy stanie 66:66 gospodarze zdobyli w ciągu 5 minut 15 punktów wobec 4 po stronie stołecznego klubu. Losy meczu były w zasadzie rozstrzygnięte.

/p>

Ekipa za Waszyngtonu pozostaje na przedostatnim miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej; Chicago odnieśli 6. zwycięstwo w 10. meczu i są 5. zespołem Wschodu, a liderem Konferencji pozostają obrońcy tytułu Cleveland Cavaliers.

Kolejne lokaty, z bilansem 7 wygranych i 2 porażek zajmują Atlanta Hawks (wygrana u siebie nad Philadelphia 76ers) i Toronto Raptors (zwycięstwo nad New York Knicks; 33 pkt. DeMara DeRozana, który w 8. meczu sezonu rzucił dla zwycięzców ponad 30 punktów).
Outsiderem Wschodu, obok klubu Marcina Gortata, jest zespół z Filadelfii, który poniósł 8 porażek w 9 meczach.

Na Zachodzie prowadzą Los Angeles Clippers, którzy w sobotę pokonali na wyjeździe Minnesotę Timberwolves 119:105. To ich 9. zwycięstwo w 10. meczu. Dalej są finaliści poprzedniego sezonu Golden State Warriors (7-2) i San Antonio Spurs, którzy w sobotę wygrali w Houston odnosząc 7. wygraną w 10. meczu.
Czwartej kolejnej porażki doznali koszykarze Miam Heat, którzy przegrali w swojej hali z Utah Jazz 91:102.
Tabelę Zachodu zamykają New Orleans Pelicans, którzy przegrali u siebie z Los Angeles Lakers 27 punktami i była to ich 9. porażka w 10. meczu.