HomeUSAChicago

Do końca tygodnia rodzice uczniów CPS mają wybrać system hybrydowy lub online

Do końca tygodnia rodzice uczniów CPS mają wybrać system hybrydowy lub online

Do najbliższego piątku rodzice dzieci, uczęszczających do szkół publicznych w Chicago mają czas by opowiedzieć się za nauczanie hybrydowym lub online. CPS po konsultacjach zaproponowało hybrydowe nauczanie w czasie pandemii koronawirusa.

 

Uczniowie na jego podstawie mieliby dwa dni brać udział w zajęciach w szkole a w pozostałe trzy dni nauka byłaby prowadzona zdalnie. Rodzice mogą również wybrać opcję nauczania wyłącznie online. Uczniowie w ciągu nauczania hybrydowego mogą przejść wyłącznie na zdalne lekcje. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku młodych ludzi, którzy zapisani zostaną do zdalnego nauczania. Jeżeli będą chcieli dołączyć do systemu hybrydowego możliwe to będzie to dopiero od następnego kwartału.

Zarząd Chicagowskich Szkół Publicznych wydał w poniedziałek   oświadczenie. Zaznaczył w nim, że najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów. Podkreślił, że szkoły nie zostaną ponownie otwarte 8 września jeżeli departament zdrowia Illinois stwierdzi, iż może to spowodować zagrożenie dla zdrowia młodych ludzi. Tymczasem Związek Nauczycieli Chicago zorganizował w poniedziałek samochodowy protest. Jego uczestnicy opowiedzieli się za kontynuacją zdalnej nauki.

 

BK

COMMENTS