HomePOLSKA

Do końca świata i o jeden dzień dłużej…? ZNP będzie kontynuować strajk

Do końca świata i o jeden dzień dłużej…? ZNP będzie kontynuować strajk

Minister Beata Kampa mówiła w TVP Info, że mówienie o możliwości niesklasyfikowania maturzystów, co byłoby jednoznaczne z ich niedopuszczeniem do egzaminów dojrzałości, jest absolutnie niedopuszczalne. Szef ZNP Sławomir Broniarz powiedział dziś, że w szkołach, w których strajkują nauczyciele, mogą nie odbyć się rady pedagogiczne. Zagraża to egzaminom maturalnym, bo przed 26 kwietnia rady muszą wystawić maturzystom oceny.
Beata Kempa zapewniała, że kolejne sprawdziany, także matury, odbędą się bez zakłóceń. 

“Plan przewodniczącego ZNP Sławomira Broniarza nie wyszedł, ponieważ znalazła się duża grupa odpowiedzialnych osób, które pomogły w przeprowadzeniu dotychczasowych egzaminów – podkreśliła w TVP Info Beata Kempa. Minister zwróciła uwagę, że egzaminy przebiegają bez zakłóceń i wyraziła przekonanie tak samo płynnie obędą się matury, a maturzyści zostaną sklasyfikowani. Dodała, że “walka polityczna powinna mieć swoje granice, a obecny strajk się nią staje”..
Prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego postanowiło dzisiaj kontynuować strajk i wystąpić do premiera o natychmiastowe podjęcie rozmów z udziałem mediatora zewnętrznego. Wcześniej wicepremier Beata Szydło apelowała do ZNP I Forum Związków Zawodowych o zawieszenie strajku na czas egzaminów, a także o powrót do rozmów z rządem. Na stole wciąż leży porozumienie podpisane już przez oświatową “Solidarność”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVPInfo/sp/dwi/dydCOMMENTS